Wieści ze świata Wikimediów

WIKIMARATON WOKÓŁ KOBIET DŹWIĘKU

Autor: Tom Steenland, CC BY-SA 3.0

W Wikipedii wciąż brakuje wielu biogramów encyklopedycznych kobiet związanych z muzyką – kompozytorek, artystek, wykonawczyń, muzykolożek, teoretyczek, techniczek, inżynierek i innych związanych z dźwiękiem. Naturalnym jest więc podjąć działania, aby największa wolna encyklopedia dostraczała wiedzę również o tych osobach. Dlatego Stowarzyszenie Wikimedia Polska wraz z magazynem muzycznym „Glissando” i Biblioteką Publiczną m.st. Warszawy organizują 1 czerwca warsztaty ze wspólnego edytowania haseł o kobietach w muzyce.

Czy dziwi Cię, że w kolejce czekają takie postaci, jak Pauline Oliveros czy Éliane Radigue?… Jeśli tak, to te warsztaty są dla Ciebie! Spotkanie jest otwarte, zapraszamy zarówno osoby, które mają doświadczenie w pisaniu haseł, jak i te, które nigdy wcześniej nie zmieniły w Wikipedii nawet przecinka. Na miejscu wszystkie osoby zostaną przeszkolone, a doświadczeni wikipedyści będą na każdym etapie służyć pomocą.

Organizatorzy przygotowali listę propozycji biografii, których brakuje w polskojęzycznej edycji Wikipedii. Każdy otrzyma również materiały źródłowe z informacjami. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymają specjalne wiki-upominki.

Warsztaty odbędą się 1 czerwca w godzinach 13-16 w Bibliotece Publicznej przy ul. Koszykowej 26/28 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.