Wieści ze świata Wikimediów

Klara Sielicka-Baryłka specjalistką ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia

Do naszego zespołu dołączyła Klara Sielicka-Baryłka, która w Stowarzyszeniu odpowiadać będzie za projekty edukacyjne. Klaro – witamy na pokładzie!

Klara to  etnografka, muzealniczka, wikipedystka, tech-entuzjastka. Koordynowała autorskie projekty GLAM-wiki, edukacyjne projekty unijne oraz współpracowała m.in. z Polską Cyfrową Równych Szans, Google Cultural Institute, Instytutem Adama Mickiewicza oraz Centrum Cyfrowym. Prowadzi zajęcia na wydziale Artes Liberales UW. Angażuje się w edukację cyfrową i kulturalną różnych środowisk. Pracowała w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie i  w Centrum Nauki Kopernik.

Od września Klara pracuje w Stowarzyszeniu na stanowisku specjalistki ds. projektów edukacyjnych. W ramach swoich obowiązków będzie m.in. prowadzić szkolenia i warsztaty dotyczące edytowania projektów Wikimedia, przygotowywać materiały edukacyjne dla szkół i uczelni, a także wspierać działania GLAM. 

Klara od 5 lat  jest czynną redaktorką polskojęzycznej edycji Wikipedii. Brała udział w wikiprojektach takich jak Rok Obrzędowy z Wikipedią czy Etnografia Karpat.

Jeden komentarz do “Klara Sielicka-Baryłka specjalistką ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia”

  1. […] praktyczną, którą wypełniły warsztaty przy stanowiskach komputerowych. Prowadząca szkolenie, Klara Sielicka-Baryłka ze Stowarzyszenia Wikimedia Polska, wprowadziła uczestników do świata największej internetowej […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.